Alapítónk

Pósa Lajos
Munkatársaink

Juhász Péter
hétvégi tábormamutrepülő iskola
Matematikatanár, térképész, programozó matematikus vagyok, az MTA Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet tudományos munkatársa. PhD-met az ELTE-n szereztem vetülettan témakörben. Pósa Lajos legelső hétvégi táboros csoportjának, a TO-nak voltam tagja gyerekként, aztán sok táborban vettem részt segítőként. Korábban a Rozsomák-, az S-, az Okapi- és a Zooey-csoportnak voltam a táborvezetője. Jelenleg a Vanuatu-csoportot irányítom.

Molnár-Sáska Gábor
Matematikusként, matematikatanárként végeztem az ELTE-n, illetve közgazdászként a Budapesti Gazdasági Főiskolán. Ezt követően matematikus PhD-met a BME-n szereztem és néhány évet kutatóként dolgoztam a SZTAKI-ban, illetve a BME-n. 2006-tól a Morgan Stanley-nél dolgozom. Pósa Lajos legelső hétvégi táboros csoportjának, a TO-nak voltam tagja gyerekként, aztán sok táborban vettem részt segítőként. A ZsA- és ZsB-csoportoknak voltam táborvezetője közösen Pósa Lajossal, illetve a MaMuT-ban a 9.-es csoportban tanítok évek óta.

Dankowsky Zorka
A matek mindig is része volt az életemnek, most szeretném, ha a gyerekek is megszeretnének gondolkodni. Ezért lettem matek tanár. Dürer verseny szervezésében, MaMuT-ban és az alapítvány háttér munkálataiban segítek. Az alapítványnak sokat köszönhetek, többek között azt is, hogy megtaláltam azt, akihez férjhez megyek 🙂

Nagy Kartal
hétvégi tábormamutrepülő iskola
2021-ben végeztem a matematika szakon az ELTE-n, ahol jelenleg a doktori fokozatot csinálom. A hétvégi és MaMuT táborokban szoktam tanítani, melyeknek diákként én is résztvevője voltam. Ezenkívül részt veszek a Dürer és néhány egyéb verseny szervezésében. Szabadidőmben szeretek rejtvényeket fejteni, bridzsezni és túrázni.

Szenyovszky Judit
mamutrepülő iskolaminitáborvárosi szakkör
Az ELTE-n végeztem matematikatanárként. A Pósa-módszerrel gimnáziumi éveim alatt, a budapesti Eötvös József Gimnáziumban ismerkedtem meg, Pósa Lajos tanítványaként. Azóta is lelkes híve vagyok a Pósa-féle örömmateknak. Családom minden tagja Pósa tanítvány, lányaink már az akkor sok éve futó hétvégi táborok diákjai voltak. Jelenleg az alapítvány munkatársaként a hatodikos, hétközi, havi rendszerességgel működő „minitáboros” csoportokat vezetem.

Szűcs Gábor
hétvégi tábormamutrepülő iskolatechtábor
Szikszón születtem, az ELTE matematikus szakán végeztem. 2001-től jártam hétvégi táborba járni, később segítőként, majd táborvezetőként vettem részt. Jelenleg az alapítvány munkatársa vagyok.

Tassyné Berta Andrea
mamutrepülő iskolavárosi szakkör
Az ELTE-n végeztem matematikus és matematikatanár szakon. Pósa Lajossal és módszerével tanárszakosként ismerkedtem meg az első MaMuT táborok egyikében, melyeknek azóta lelkes szervezője is lettem, de voltam hétvégi tábori csoport alkalmi segítője is. Részt veszek több tanulmányi verseny szakmai munkájában. Szabadidőmben szeretek a kertben piszmogni, zenét hallgatni és kórusban énekelni.
Tanáraink

Bertalan Dávid
Hétvégi táborokban ifi-skedem, a repülő iskola program egyik tanára vagyok. 2012-18-ig vettem részt Szűcs Gábor hétvégi táboraiban. Az ELTE Matematikus szakán kezdtem Bsc-s tanulmányaimat és data science témájú tárgyakkal fejezem be a BME-n. Szeretek túrázni gyalog és biciklivel, illetve a sport- és sziklamászást egyaránt.

Bursics Balázs
2018-ban végeztem a Fazekasban, jelenleg az ELTÉ-n tanulok matematikát. A hétvégi táboroknak és MaMuT-oknak, amiken korábban diákként, jelenleg pedig segítőként veszek részt, jelentős részük van abban, hogy a matematika és a tanítás egyaránt nagyon érdekel. A matek mellett nagyon szeretek énekelni, szimfonikus zenekarban oboázni, gitározni, biciklizni, és még sokminden mást.

Czeller Ildi
Amit szeretek, az elvarázsol, mint a komolyzene, vagy elgondolkodtat például magamról. A matek rendszeresen teszi egyszerre mindkettőt 🙂 Az ELTE-n végeztem matematikusként, azóta Data Scientistként illetve programozóként dolgozom.

Csahók Tímea
2017-ben kezdtem az ELTE matek szakán, majd Oxfordban végeztem a mesterszakot, jelenleg külföldön dolgozom. Az egyetemi éveim alatt sok táborban megfordultam segítőként vagy tanárként, mostanában inkább csak nyári táborokban vagy a Dürer Versenyen lehet velem találkozni 🙂 Szabadidőmben legszívesebben sportolok, a természetben vagyok vagy Geoguessr-ezek.

Csepregi-Horváth Zsófia
A Fazekasba jártam speciális matematika tagozatra, majd az ELTE-n Matematika- és informatikatanárként végeztem, jelenleg a Szent István Gimnáziumban tanítok. Elsőéves egyetemista koromban ismertem meg a hétvégi táborokat, azóta is lelkesen járok ifiként a hétvégi táborokban és a MaMuTba segíteni. Szabadidőmben szeretek táncolni, énekelni és jókat beszélgetni.

Damásdi Gábor
Jelenleg a Rényi Alfréd Matematikai kutatóintézetben és az ELTE Számítógéptudományi Tanszékén dolgozom. Szabadidőmben szeretek társasjátékozni, programozni, zsonglőrködni. Örömmel segítek különböző matematikaversenyek és táborok szervezésében. Az alapítvány sok programjában részt veszek tanárként és segítőként.

Danka Miklós
Az angliai Cambridge-ben tanultam Computer Science szakon, jelenleg Londonban élek. Foglalkozásom szoftvermérnök, és a Stateless nevű saját vállalkozásomban dolgozom nemzetközi oktatási, egészségügyi, politikai és állami projekteken. Emellett vezettem matektáboros és techtáboros csoportokat, illetve tanítottam Cambridge-ben és a prágai Károly Egyetemen is.

Dobos Sándor
1992 óta a Fazekasban tanítok, ahonnan ifi tanárként Lajos Erzsi néni hívott a Mamut előtti idők táboraiba. Nagyon lelkesen es teljesen zöldfülűen csöppentem bele. Ott is, iskolámban is remek közeg vett körül, hálás vagyok ezért kollégáimnak és diákjaimnak. A matekosok még két dologgal azonosíthatnak: a diákolimpiai csapat felkészítésével és a foglalkozásokon megszólaló körtemuzsikámmal.

Frenkel Péter
2002-ben végeztem az ELTE-n, 2008-ban szereztem PhD fokozatot a BMGE-n. Matematikusként algebrát tanítok az ELTE TTK Matematika Intézetében. 2013 óta a MAMuT2 táborban szoktam tanítani. Ezt megelőzően, 1998 óta vettem részt tehetséggondozó matematikatáborok szervezésében és az ottani tanításban. Szabadidőmben zongorázom és kirándulok.

Győrffi Ádám György
2021-ben érettségiztem a miskolci Földes Ferenc gimnázium spec. mat. tagozatán. 2014 óta rendszeres résztvevője voltam diákként a MaMuTnak és a hétvégi táboroknak. Jelenleg az ELTE-TTK-n tanulok matematikusnak. A 2022/2023-as tanévben tartottam Repülő Iskola foglalkozásokat, illetve hétvégi táborokban is szoktam segíteni.

Hegedűs Dániel
2021-ben végeztem a Fazekasban spec. mat.-on, azóta az ELTE-n tanulok matematika szakon. Diákként részt vettem évfolyamom MaMuT-jaiban és hétvégi táboraiban is, amik rendkívül meghatározó élményeim közé tartoznak. Azóta lelkes szervező vagyok a Dürerben, tanítok a Repsuliban, hétvégi táborokba járok segítőnek, és a MaMuT-ot is örömmel látogatom. A matematikán belül különösen érdekel a biológiában alkalmazott matematika.

Hujter Bálint
Gimnazistaként 2001 és 2007 közt járhattam Lajos bácsi táboraiba. Az itteni élményektől sem független, hogy az ELTE matematikus szakának elvégzését követően matektanár lettem a Budapesti Fazekas Gimnáziumban, illetve 2015 óta a MaMuT2 táborokban is.

Imolay Andris
Az ELTE matematika szakát végzem, jelen pillanatban MSc-s hallgatóként, jövőre pedig terv szerint folytatom a tanulmányaimat doktorisként, ahol matroidelmélet lesz a fő kutatási területem. Gyerekkoromban részt vettem az összes MaMuT-ban (és minden évben az volt a kedvenc hetem), valamint a hétvégi táborokba is jártam. Rengeteget adott nekem az alapítvány, valószínűleg ezért is szeretem ennyire, hogy felnőttként segíthetek a táborainak szervezésében, taníthatok. Szabadidőmben imádok társasjátékozni, focizni és olvasni.

Janzer Frigyes
Bölcsész végzettségű vagyok és egy könyves céget vezetek. AGÖA-n belül a hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó Gondola program főszervezője vagyok. Pósa Lajost és AGÖA-t gyermekeimen keresztül ismertem meg. Foglalkozásom miatt nem csoda, hogy szeretem a könyveket, de lelkes barokk zenehallgató és teniszező is vagyok.

Katona Dániel
Matematikatanár vagyok az International School of Budapest kéttannyelvű iskolában, korábban egy bő évtizedig a Veres Péter Gimnáziumban is tanítottam.
A Rényi Intézet külső munkatársaként Pósa Lajos tanítási módszerének elemzésével foglalkozom, PhD-met e témakörben szereztem az ELTE-n. A nyári MaMuT táborok szervezését 2007-től segítem nagy örömmel.
A Rényi Intézet külső munkatársaként Pósa Lajos tanítási módszerének elemzésével foglalkozom, PhD-met e témakörben szereztem az ELTE-n. A nyári MaMuT táborok szervezését 2007-től segítem nagy örömmel.

Kocsis Anett
A Fazekasban végeztem 2020-ban. Azóta az ELTE matematikaszakán tanulok. Hétvégi táborokban és Mamutban is segítő vagyok, illetve tanítok a Repülő Iskola foglalkozásain is. Amikor épp nem ezeket csinálom, akkor a természetben vagyok, társasozom, főzök vagy falat mászom. Szuper lenne ha minden gyereknek megadatna a lehetőség, hogy a matematikának azzal a játékos és kalandra hívó oldalával is találkozzon, amit én a hétvégi táborokban ismertem meg. Ez motivál leginkább az alapítvány programjainak szervezésében.

Likker Karolina
Matematikatárként az ELTE-n végeztem, jelenleg a Kincskeresőben tanítok. Az egyetemen ismertem meg az alapítványt, és szerettem meg a munkájukat. A tanításban, matekozásban a gondolkodás öröme mellett ugyanilyen fontos számomra a közösségben levés is. Nagyon szeretek társasjátékozni, kirándulni, squasholni és a gyerekeimmel játszani.

Miklós Csenge
Sepsiszentgyörgyön, Erdélyben születtem, jelenleg matematikus hallgató vagyok az ELTE-n. A Repülő Iskolában tanárként, a hétvégi táborokban és az alapítvány más programjaiban segítőként tevékenykedem. Iskolás koromban én is táboros voltam, így külön öröm számomra, hogy továbbra is tagja lehetek ennek a közösségnek. Szabadidőmben szívesen énekelek és néptáncolok.

Molnár-Sáska Zoltán
A Fazekas után Cambridge-ben végeztem el a computer science szakot. Jelenleg a pénzügyi szektorban dolgozom quantitative researcher-ként Londonban.
Rengeteg MaMuT-ban és hétvégi táborban voltam diákként, segítőként és tanárként is. A táborok folyamatosan növelik a logikus gondolkodás, a tanítás és az itteni közösség iránti lelkesedésemet.
Ezek mellett imádok focizni, zongorázni és matek feladatokat megoldani programozás segítségével.
Rengeteg MaMuT-ban és hétvégi táborban voltam diákként, segítőként és tanárként is. A táborok folyamatosan növelik a logikus gondolkodás, a tanítás és az itteni közösség iránti lelkesedésemet.
Ezek mellett imádok focizni, zongorázni és matek feladatokat megoldani programozás segítségével.

Mózes Krisztián
A Mensa HungarIQa tehetséggondozási ügyvivője és a LogIQa Stúdió vezetője vagyok, bölcsészként végeztem. Tehetséges, magas intelligenciahányadosú gyerekekkel 15 éve foglalkozom, 2010 óta hivatásszerűen. AGÖA Gondola programja mellett LogIQa Stúdió és a Mensa HungarIQa tehetséggondozó programjait is vezetem. Szabadidőmben írok, olvasok, biciklizem.

Nagy Zoltán Lóránt
2008-ban végeztem az ELTE matematikus szakán, majd 2013-ban matematikatanári diplomát, 2015-ben PhD fokozatot szereztem ugyanitt. Elsősorban extremális kombinatorikai kérdések kutatásával foglalkozom matematikusként, főleg a különböző területek eszközeinek ötvözése érdekel (algebra, valószínűségelmélet, geometria) ezen a területen. Ebben iskoláskorom Pósa-táborainak hatása biztosan tetten érhető. A 2018-ban induló évfolyam párhuzamos táborait (TengeriTehenek) vezetem Lajos és Ifi-stábom segítségével. Fontos fókusz számomra a közösségteremtés. Szabadidőmben ezen túl ami fontos számomra: családom-barátaim, természetjárás, irodalom.

Nikházy László
Egyetemi tanulmányaimat a BME mérnök-informatikus szakán és az ELTE matematika-informatika tanári szakán végeztem, majd dolgoztam szoftverfejlesztőként többek között a Google-nél Münchenben és az NNG-nél Budapesten. Jelenleg teljes időmben programozás tehetséggondozással foglalkozom. 2018-ban kezdtem PhD képzést az ELTE Informatikai Karán, a felfedeztető programozás oktatásra fókuszálva. Korábban a Lemur és a Mongúz csoport matektáborait vezettem Pósa Lajossal közösen, most pedig a ProgTáborok csoportjait szervezem, ahol a hétvégi táborhoz hasonló módon algoritmikus programozást tanulhatnak a diákok.

Paróczi Orsolya
Jelenleg az ELTE matematikaszakára járok, gimibe Vajdaságban jártam, ezért a felfedeztető matematikával először csak az egyetem elején találkoztam egy hétvégi táborban. Ezzel egyidejűleg felfedeztem a tanítás iránti szenvedélyem és azóta állandóan keresek minden alkalmat, hogy tanítsak. Az életemet tipikusan az állandó pörgés jellemzi, így szabadidőmben szeretek csendben és nyugalomban a természetben lenni.

Polák Péter
Matematika-, és biológiatanár vagyok. Az Alapítvány munkájával és a Pósa-módszerrel sajnos csak az egyetem alatt találkoztam, de rögtön magával ragadott ez a szellemiség, és azóta is nagyon kényelmesen érzem benne magam diákként, tanárként egyaránt. Jelenleg a gödöllői, hatodikos minitábort vezetem. Ha van időm egy kicsit nem-pedagóguskodni, akkor szívesen társasjátékozok, túrázok vagy tollasozok.

Sándor András
Matematikus kutató és matektanár vagyok. 2023-ban a CEU-n doktoráltam szingularitáselméletből. A Világítani Fogok Egyesület tagjaként tündéri hátrányos helyzetű kerecsendi gyerekekkel foglalkozom. Sokat olvasok, falat és sziklát mászom, és nagyon szeretek a feleségemnek főzni. A Lemming és a Vombat csoportok hétvégi táborait vezetem, szoktam tanítani a MaMuT-ban és a Heves megyei programban veszek részt.

Simon Petya
A matematikus alapképzést Cambridge-ben végeztem, majd a mester diplomám a CEU-n szereztem meg. Jelenleg kvantitatív kutatóként dolgozom a WorldQuant-nál. Gyerekként a hétvégi táborok és a MaMuT-ok lelkes résztvevője voltam. Későbbiekben segítőként, majd tanárként is részt vettem több program lebonyolításában. Emellett többek között tanítottam Cambridge-ben, tartottam havi rendszerességű egész napos foglalkozásokat Gödöllőn, heti szakkört a régi gimnáziumomban, a Berzsenyiben, készítettem fel végzős diákokat a cambridge-i felvételire és amerikai tanárszakosoknak is vezettem egy féléves kurzust a felfedeztető módszerről. Pósa Lajossal évek óta tanítunk hatodikosokat a MaMuT-ban, illetve két közös hétvégi tábori csoportot is viszünk.

Steller Gábor
Diákként és segítőként akkora hatással voltak rám a Pósa-táborok, hogy végül magam is matematikatanár lettem. Munkahelyem (második otthonom) az ELTE Radnóti Miklós Gimnáziuma, ahol a tanítás mellett a diákönkormányzat munkáját is segítem. Minden eddigi MaMuT-ban ott voltam ifiként és/vagy tanárként.

Surányi László
1972-1982 között kutató matematikus voltam az MTA Matematikai Kutató Intézetében, 1977-ben doktoráltam. Ez nem elégített ki, mert első sorban a dialogikus gondolkodás elméleti és gyakorlati kérdései foglalkoztatnak. Ezért 1977-ben tanítani kezdtem, és 1982-től 2013-ig matematikát tanítottam a budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban az Ady-i „Én tömeg-Mának nem adtam magam,/ Nekem az Ember egy folytonos ember” jegyében. Jelenleg szakkört tartok, és matematika, művészet és egységes értékelés kérdéseiről vezetek szemináriumot. Tevékenységeimről részletesebben lásd itt: http://lajosszabo.com/SL/publist.htm

Szepessy Luca
hétvégi tábormamutrepülő iskola
Kilencedikes voltam, amikor az öcsém hazajött élete első hétvégi táborából, és megmutatta, mi mindennel foglalkoztak. Teljesen el voltam ragadtatva a feladatoktól, és nagyon intenzíven vágyakoztam további hasonlóakra. Így lettem végül tizedikes koromra tagja a Beluga csoportnak, lelkes tanítványa a híres Barnamedvének és rajongója a matematikának. 2018 óta tanulok az ELTE-n matekot, és azóta is szívesen veszek részt az Alapítvány különféle tevékenységeiben.

Táborné Vincze Márta
1972-től 2015-ig tanítottam matematika tagozatosokat a Fazekas Gimnáziumban, majd 2020-ig óraadó voltam a Wesselényi utcai ortodox zsidó iskolában. Hosszú pályám alatt sokat foglalkoztam tehetséggondozással, külsősöknek is vezettem tehetséggondozó szakkört a Fazekasban. 2017 óta segítőként többször részt vettem a Repülő Iskola foglalkozásain, 2019-től csoportot vezetek. Fontosnak tartom, hogy a tehetséges gyerekek megfelelő problémákkal találkozva fejlesszék képességeiket, és örömüket leljék a matematikában.

Tassy Gergely
2010-ben végeztem az ELTE alkalmazott matematikus és matematikatanár szakán, ezek mellé 2017-ben ugyanitt informatikatanári diplomát szereztem. Volt középiskolámban, a Veres Péter Gimnáziumban tanítok 2009 óta matematikát és 2016 óta informatikát, részt veszek több tanulmányi verseny lebonyolításában, szabadidőmben szeretek orgonálni és kamarazenészként zongorázni. Pósa Lajosnak diák koromban táborosa voltam, majd több csoportjában közreműködtem először segítőként, később táborvezetőként. A MaMuT táborokban a kezdetektől közreműködöm szervezőként, illetve tanárként.

Vályogos Anna
A Cambridge-i Egyetemen és Londonban végeztem közgazdaságtan illetve adattudomány szakokon. 2010-ben ismertem meg Pósa Lajost és lettem hétvégi táboros diák. Azóta tábori segítőként és a MaMuT-ban veszek részt. Jelenleg külföldön élek, szabadidőmben pedig szeretek szabadulószobába járni és nyelveket tanulni.

Várkonyi Zsombor
Jelenleg az ELTE-n tanulok matekot, előtte a Fazekasban érettségiztem. Diákként elképesztően szerettem a MaMuT- és hétvégi táborokat, most segítőként visszatérni hasonlóan jó élmény. Szabadidőmben futni, biciklizni és társasjátékozni szeretek leginkább.

Zólomy Kristóf
2018-ban végeztem a Fazekas matematika tagozatán, jelenleg az ELTE-n tanulok matematikát. Középiskolás éveimben jártam a hétvégi és MaMuT táborokba, most pedig segítőként szoktam ezekben részt venni, illetve Repülő Iskola foglalkozásokat tartani.
Korábbi tanáraink

Bóra Eszter
Matematika tanár vagyok és jelenleg doktorizom az ELTE-n, a felfedeztető matematika tanulást-tanítást kutatom. Zongorázom, és ha tehetem, utazgatok. Lajost (avagy Barnamedvét) ötödikes korom óta ismerem, én is voltam táboros gyerek.

Farkas Ádám László
Az egyetemet az ELTE fizikus szakán végeztem, jelenleg kockázatelemzőként dolgozom egy bankban. Gimnazistaként 2003 és 2007 között táborozó voltam Lajos bácsi táboraiban, majd segítőként vettem részt a hétvégi és a MaMuT táborokban. Később táborvezetője is voltam egy hétvégi csoportnak.

Jakucs Erika
Az ELTE-n végeztem matematikatanárként, s bár nem voltam táboros, mégis Lajos-tanítványnak számítom magam, a tábori tehetséggondozásról általa tartott spec.koll egykori hallgatójaként – és lányom már táborosként ismerte meg Barnamedvét. Jelenleg a Budapesti Fazekasban tanítok felsős matekot. A MaMuT ötödikes csoportjában számos év áll mögöttem, de saját nyári matektáborom is 15 éves múltat számol, és 4-5 éve hétvégi tehetséggondozó táborokat is tartok ötödik-hatodik évfolyamon. Imádom a zenét (vezettem 7-8 évig diákzenekart is a Fazekasban), imádom a kertemet, barkácsolok, ha tehetem, s ha lányommal adódik lehetőség közös időtöltésre minden mást eldobok.

Pereczes Marianna

Schweitzer Ádám
2018-ban érettségiztem a Berzsenyi matematika tagozatán. Jelenleg az ELTE-n tanulok matematikát. Részt vettem a hétvégi táborokban illetve MaMut2-ben. Az első techtáborban részt vettem, és érettségi után mentoráltam egyben, a következőben pedig mint szervező vettem részt.

Szakály Marcell
2018-ban érettségizem a Fazekas matektagozatán.
Középiskolai éveim alatt részt vettem hétvégi táborokban, MaMuT2-ben és az első TechTábor csoportban is.
Érettségi után mentorként vettem rész egy TechTáborban, a következő táborban pedig már szervező voltam.
Jelenleg az Oxfordi egyetemen tanulok fizikát.
Középiskolai éveim alatt részt vettem hétvégi táborokban, MaMuT2-ben és az első TechTábor csoportban is.
Érettségi után mentorként vettem rész egy TechTáborban, a következő táborban pedig már szervező voltam.
Jelenleg az Oxfordi egyetemen tanulok fizikát.

Szilágyi Dániel
Matematikai elemzőként végeztem az ELTE-n, jelenleg általános és középiskolásoknak, valamint egyetemistáknak tartok korrepetáló és tehetséggondozó órákat. Szabadidőmben szívesen futok és fallabdázom. Pósa Lajos általános iskolás koromtól tanított, táboraiban ismerhettem meg a gondolkodtató matematika szépségét.