A Gondolkodás Öröme Alapítvány

Repülő Iskola (2018. ősz)

Kísérleti programunkban olyan kilencedikes diákokat kutattunk fel, akik bár tehetségesek matematikából, de eddigi tanulmányaik során ennek kibontakoztatására nem volt módjuk.

Jelentkezés

2018 őszi félévében az a célunk, hogy sok iskolát felkeressünk, és ott minél több — nem feltétlenül tehetséges — érdeklődő diákot bevonva, a szokásostól eltérő módon foglalkozzunk matematikával. A program céljairól részletesen a felhívásban írunk. A jelentkezés még nyitott, várjuk az iskolák jelentkezését.

Egyéni jelentkezés

Az érdeklődő diákok egyénileg is jelentkezhetnek a foglalkozásra. A jelentkezés feltétele, hogy a szaktanára ajánlja az érdeklődő diákot. A jelentkezés elfogadásáról emailben értesítjük a diákokat.

Tanáraink

Tanáraink sokszínű háttérrel rendelkeznek. Mindannyian hisznek abban, hogy a matematikát lehet felfedeztető módon, izgalmasan tanítani. Bővebb bemutatkozásuk is elérhető.

Surányi László
tanár
Szenyovszky Judit
matematikatanár
(A Gondolkodás Öröme Alapítvány)
Juhász Péter
matematikatanár
(MTA Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet)
Kovács Péter
matematikatanár
(Szent István Gimnázium)
Szűcs Gábor
matematikatanár
(A Gondolkodás Öröme Alapítvány)
Bóra Eszter
matematikatanár
(ELTE PhD)
Kiss Melinda
matematikatanár
(ELTE PhD)
Damásdi Gábor
matematikus
(ELTE PhD)
Sándor András
doktorandusz
(CEU)
Simon Péter
matematikus hallgató
(CEU)
Kutas Péter
matematikus
(MTA SZTAKI)

Rólunk mondták

A program egy kísérlet, így különösen fontosnak tartottuk a diákok, tanárok visszajelzését. Minden foglalkozás után értékelést kérünk a diákoktól. Az összes vélemény megtekinthető. Néhányat ezek közül ki is emelünk:

A feladatok érdekesek voltak, és nem szárazak.
A legjobban a kártyás feladat tetszett, mert ugyan ahhoz is nagyon kellett a logika, de mégis egy élvezhető társasjáték volt. 😄
A feladatok feltételei, megoldásainak a könnyedsége, a hangulat, jól eltöltött idő.

Sajtómegjelenések

Szigma

A Repülő Iskola új évfolyamának indulásának alkalmából készült beszélgetés az Inforádió Szigma című műsorában.

RTL Klub

Juhász Péterrel beszélgettek:

Foglalkozások

Az őszi félévben a térképen látható iskolákban tartunk foglalkozásokat. Ezek alkalmak az alábbi térképen láthatóak, illetve elérhető egy folyamatosan frissülő időrendi összefoglaló is.

Támogatóink

Időrendi összefoglaló

2018. október 26.
8:00

BMSZC Neumann János Számítástechnikai Szakgimnáziuma

BMSZC Neumann János Számítástechnikai Szakgimnáziuma
Budapest

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Szűcs Gábor

Segítő: Kiss Melinda, Szenyovszky Judit

2018. november 19.
8:40

BMSZC UMSZKI (Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola)

BMSZC UMSZKI (Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola)
Budapest

Résztvevők: 13 fő

Tanár: Kovács Péter

Segítő: Könyves-Tóth András

2018. november 20.
8:15

Patrona Hungariae Katolokus Iskolaközpont

Patrona Hungariae Katolokus Iskolaközpont
Budapest

Résztvevők: 19 fő

Tanár: Sándor András

Segítő: Ágoston Tamás

2018. november 21.
8:55

Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Budapesti Tagintézménye

Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Budapesti Tagintézménye
Budapest

Résztvevők: 14 fő

Tanár: Szenyovszky Judit

2018. november 23.
7:50

Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium

Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium
Balassagyarmat

Résztvevők: 22 fő

Tanár: Kovács Péter

Segítő: Kovácsné Muhi Veronika

2018. november 23.
8:45

Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium

Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium
Balassagyarmat

Résztvevők: 18 fő

Tanár: Szűcs Gábor

2018. november 26.
9:15

Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium

Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Szűcs Gábor

Segítő: Homonnay Bálint

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

2018. november 28.
9:45

Győri Műszaki Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győri Műszaki Szakképzési Centrum  Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
Győr

Résztvevők: 31 fő

Tanár: Bóra Eszter

Segítő: Kovács-Kószó Eszter

2018. november 29.
9:00

Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Ózdi SZC Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
Kazincbarcika

Résztvevők: 19 fő

Tanár: Szűcs Gábor

Segítő: Győrffi Ádám György

2018. november 29.
8:00

Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium

Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 18 fő

Tanár: Simon Petya

2018. november 30.
8:00

Szent Márton Katolikus Gimnázium és Általános Iskola

Szent Márton Katolikus Gimnázium és Általános Iskola
Szikszó

Résztvevők: 7 fő

Tanár: Szűcs Gábor

2018. december 1.
8:00

Kardos István Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium

Kardos István Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium
Szigetszentmiklós

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Simon Petya

2018. december 3.

KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium

KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium
Kiskunhalas

Résztvevők: 20 fő

Tanár: Damásdi Gábor

Segítő: Bärnkopf Anna

2018. december 3.
7:50

Tiszavasvári Váci Mihály Gimnázium

Tiszavasvári Váci Mihály Gimnázium
Tiszavasvári

Résztvevők: 12 fő

Tanár: Szűcs Gábor

2018. december 4.
8:55

Budapest XX. Kerületi Nagy László Általános Iskola és Gimnázium

Budapest XX. Kerületi Nagy László Általános Iskola és Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 12 fő

Tanár: Szenyovszky Judit

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

2018. december 4.
8:55

Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium

Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium
Szentendre

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Kovács Péter

Segítő: Hraboczki Márton

2018. december 4. 9:00

Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium

Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium
Szigetszentmiklós

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Simon Petya

2018. december 5.

BMSzC Than Károly Ökoiskolája

BMSzC Than Károly Ökoiskolája
Budapest

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Kiss Melinda

2018. december 5.

Kecskeméti Katona József Gimnázium

Kecskeméti Katona József Gimnázium
Kecskemét

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Damásdi Gábor

2018. december 5.
11:00

Budapest XX. Kerületi Kossuth Lajos Gimnázium

Budapest XX. Kerületi Kossuth Lajos Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Simon Petya

2018 december 6.

Eötvös József Gimnázium és Kollégium

Eötvös József Gimnázium és Kollégium
Tata

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Homonnay Bálint

2018 december 7.

Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium

Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium
Gyöngyös

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Homonnay Bálint

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

2018. december 7.
8:00

Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium
Szeged

Résztvevők: 20 fő

Tanár: Sándor András

Segítő: Weisz Máté

2018. december 7.
9:35

Jedlik Ányos Gimnázium

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Simon Petya

2018. december 11.

Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium

Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium
Sopron

Résztvevők: 20 fő

Tanár: Kiss Melinda

2018. december 11.
7:45

Baár-Madas Református Gimnázium

Baár-Madas Református Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 20 fő

Tanár: Simon Petya

2018. december 13.
8:15

Debreceni Ady Endre Gimnázium

Debreceni Ady Endre Gimnázium
Debrecen

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Simon Petya

2018. december 13.
9:00

Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium

Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium
Sárbogárd

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Szűcs Gábor

2018. december 17.

Hatvani Bajza József Gimnázium és Szakgimnázium

Hatvani Bajza József Gimnázium és Szakgimnázium
Hatvan

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Kiss Melinda

Arany János Általános Iskola és Gimnázium

Arany János Általános Iskola és Gimnázium
Százhalombatta

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Simon Petya

2018. december 17.
7:30

Ócsai Bolyai János Gimnázium

Ócsai Bolyai János Gimnázium
Ócsa

Résztvevők: 20 fő

Tanár: Szűcs Gábor

Segítő: Kutas Péter

2018. december 19.

Kisfaludy Sándor Gimnázium, Kollégium és AMI

Kisfaludy Sándor Gimnázium, Kollégium és AMI
Sümeg

Résztvevők: 20 fő

Tanár: Bóra Eszter

Segítő: Tőri Tünde

2018. december 19. 9:15

Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázium

Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Sándor András

2019. január 4.

Hamvas Béla Gimnázium

Hamvas Béla Gimnázium
Oroszlány

Résztvevők: 20 fő

Tanár: Kiss Melinda

2019. január 7.

Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium

Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Kiss Melinda

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

Bornemisza Péter Gimnázium

Bornemisza Péter Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 20 fő

Tanár: Simon Petya

2019. január 7.

Pécsi Leőwey Klára Gimnázium

Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
Pécs

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Sándor András

Segítő: Vályogos Anna

2019. január 8.
9:45

Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium

Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium
Kaposvár

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Szűcs Gábor

2019. január 8.

Pécsi Apáczai Csere János Ált. Isk., Gimnázium, Kollégium és AMI

Pécsi Apáczai Csere János Ált. Isk., Gimnázium, Kollégium és AMI
Pécs

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Sándor András

Segítő: Vályogos Anna

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

2019. január 9.

Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium

Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium
Celldömölk

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Bóra Eszter

2018. január 9.

Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium

Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium
Sopron

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Kiss Melinda

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

2019. január 9.
8:00

Premontrei Iskolaközpont

Premontrei Iskolaközpont
Gödöllő

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Kovács Péter

Segítő: Könyves-Tóth András

2019. január 9.
11:45

Varga Katalin Gimnázium

Varga Katalin Gimnázium
Szolnok

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Damásdi Gábor

2019. január. 9.
8:00

Koch Valéria Iskolaközpont

Koch Valéria Iskolaközpont
Pécs

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Sándor András

Segítő: Vályogos Anna

2019. január 9.
8:00

Budapest XX. Kossuth Lajos Gimnázium

Budapest XX. Kossuth Lajos Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Simon Petya

Segítő: Tünde

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

2019. január 9.
9:00

Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium

Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium
Barcs

Résztvevők: 8 fő

Tanár: Szűcs Gábor

2019. január 10. 7:45

KOLPING Nagyváthy János Szakgimnázium és Szakközépiskola

KOLPING Nagyváthy János Szakgimnázium és Szakközépiskola
Csurgó

Résztvevők: 8 fő

Tanár: Szűcs Gábor

2019. január 10. 8:30

BGSzC Pestszentlőrinci Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma

BGSzC Pestszentlőrinci Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma
Budapest

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Sándor András

2019. január 10.
11:35

Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium

Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium
Kaposvár

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Szűcs Gábor

2019. január 11.
8:50

Fészek Waldorf Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Fészek Waldorf Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Solymár

Résztvevők: 12 fő

Tanár: Szenyovszky Judit

2019. január 11

Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium
Cegléd

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Damásdi Gábor

2019. január 14.
9:10

Prohászka Ottokár Katolikus Iskola

Prohászka Ottokár Katolikus Iskola
Budakeszi

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Szenyovszky Judit

2019. január 14.
8:00

Budenz József Alapítványi Gimnázium

Budenz József Alapítványi Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 8 fő

Tanár: Sándor András

Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium

Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Szűcs Gábor

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

2019. január 15

Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium

Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium
Budapest

Résztvevők: 12 fő

Tanár: Kutas Péter

2018. január 16.

Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola

Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
Székesfehérvár

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Bóra Eszter

2019. január 23.

Álmos Vezér Gimnázium és Általános Iskola

Álmos Vezér Gimnázium és Általános Iskola
Budapest

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Kutas Péter

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

Halásztelki Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Gimnázium és AMI

Halásztelki Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Gimnázium és AMI
Halásztelek

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Simon Petya

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Ált. Isk., Koll., Óv. és AMI

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Ált. Isk., Koll., Óv. és AMI
Nyíregyháza

Résztvevők: 16 fő

Tanár: Szűcs Gábor

Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium

Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium
Nyíregyháza

Résztvevők: 25 fő

Tanár: Szűcs Gábor

A foglalkozás csak az iskola diákjai számára nyitott.

Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium
Kisvárda

Résztvevők: 30 fő

Tanár: Szűcs Gábor