A Gondolkodás Öröme Alapítvány

Programok

A régebbi táborok programjait az alábbiakban tekinthetik meg.

2017

Nap Idő Program
Aug. 6. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
16:00-16:30 Megnyitó
16:30-21:00 Közös társasjátékok
Közben: Sártúra 0. feladat
Aug. 7. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
19:00-20:30 Számháború
20:30-21:30 Sakkverseny, 1. forduló
Aug. 8. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:45-14:45 Széll András: Vajon tévedett-e Kolombusz?
15:00-16:30 micro:bit kezdőknek
délután Touch rugby
Képzettársítós játék
Papírsárkány-építés
Szabadulószoba
16:30-18:00 Damásdi Gábor: Animáció és matematika
19:00-20:30 Számháború
19:00-20:30 micro:bit haladóknak
Aug. 9. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek (sakk, tandemsakk, pingpong, foci, röplabda, tollaslabda)
Közben: Szabadulószoba
Képzettársítós játék
Ultimate
este Sportversenyek döntői
Berta Andrea: Mi van a képen?
Ódor Gergely: Bell üzenete a világűrbe
Aug. 10. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sártúra (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este Sártúra II. (játékos vetélkedő)
Aug. 11. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
14:00-15:30 Játékos matematika foglalkozás
délután Tanár-diák számháború
Tanár-diák sakk, tandemsakk
Tanár-diák röplabda
Tanár-diák pingpong
Tanár-diák foci
este Táborzáró és díjkiosztó ünnepély
késő este Tábortűz, közös éneklés
Aug. 12. (szombat) délelőtt Hazautazás

2017 (MaMuT2)

Nap Idő Program
Aug. 15. (kedd) 15:00-15:30 Megérkezés, a szállás elfoglalása
14:30-16:00 Matematika foglalkozás
16:30-18:00 Matematika foglalkozás
20:00-23:00 Szabadprogram
Aug. 16. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
14:00-15:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek: pingpong, foci, röplabda, tandemsakk
20:00-22:30 Okosabbak-e a nők, mint a férfiak? – beszélgetés
Aug. 17. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-15:00 Matematika foglalkozás
15:30-18:30 Túra: Gyöngyös-Mátrafüred a Sárhegyen keresztül
este Milyenek egy matematikus hétköznapjai? – beszélgetés
Sportversenyek

2016

Nap Idő Program
Júl. 31. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
16:00-16:30 Megnyitó
16:30-21:00 Közös társasjátékok
Közben: Számháború
Aug. 1. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
20:30-21:30 Sakkverseny, 1. forduló
Aug. 2. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-14:30 Bóra Eszter: Amikor mást csinálunk, mint amire gondolunk
délután Damásdi Gábor: Zsonglőrködés
Hujter Bálint: Képzettársítós játék
Tassy Gergely: Mi van a képen? – játék szabályok nélkül
Bursics Anna: Éghető?
15:45-16:45 Danka Miklós: Hogyan hódítsuk meg a Marsot?
19:00-20:00 Impró- és drámajátékok a Momentán Társulattal
Aug. 3. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek (sakk, tandemsakk, pingpong, foci, röplabda, tollaslabda)
Közben: Szabadulószoba
Hujter Bálint: Képzettársítós játék
este Sportversenyek döntői
Aug. 4. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sártúra (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este Sártúra II. (játékos vetélkedő)
Aug. 5. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
14:00-15:30 Játékos matematika foglalkozás
délután Tanár-diák sakk, tandemsakk
Tanár-diák röplabda
Tanár-diák pingpong
Tanár-diák foci
este Táborzáró és díjkiosztó ünnepély
késő este Tábortűz, közös éneklés
Aug. 6. (szombat) délelőtt Hazautazás

2016 (MaMuT2)

Nap Idő Program
Aug. 9. (kedd) 15:00-15:30 Megérkezés, a szállás elfoglalása
14:30-16:00 Matematika foglalkozás
16:30-18:00 Matematika foglalkozás
19:00-23:00 Szabadprogram
Közben: Hujter Bálint: Képzettársítós játék
Aug. 10. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-15:30 Szabadidő, közben: sportversenyek
15:30-16:30 Matematika foglalkozás
17:00-18:00 Matematika foglalkozás
19:00-22:30 Szabadidő, közben: sportversenyek
20:00-22:00 Vallások viszonya – beszélgetés
Aug. 11. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-15:00 Szabadidő, közben: sportversenyek
15:00-18:00 Sártúra
este Sportversenyek
Aug. 12. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-15:30 Szabadidő, közben: sportversenyek
15:30-16:30 Matematika foglalkozás
17:00-18:00 Matematika foglalkozás
19:00-22:30 Szabadidő, közben: sportversenyek
késő este Tábortűz, közös éneklés
Aug. 13. (szombat) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délelőtt Hazautazás

2015

Nap Idő Program
Aug. 2. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
16:00-16:30 Megnyitó
16:30-21:00 Közös társasjátékok
Közben: Számháború és erdei sakk
Aug. 3. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
19:00-19:30 Sártúra, 0. feladat: Sivatagi túlélés
20:30-21:30 Sakkverseny, 1. forduló
Aug. 4. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:45-14:45 Nikházy László: Hogyan működik a számítógép?
délután Fábián Kata – Csányi Petra: Zsonglőrködés
Hujter Bálint: Képzettársítós játék
Somogyi Anikó: Mi van a képen? – játék szabályok nélkül
Ruff László: Arimaa („Szumósakk”)
19:00-20:00 Impró- és drámajátékok a Momentán Társulattal
20:30-21:00 Zsonglőrködés tűzzel és fényekkel
Aug. 5. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek (sakk, tandemsakk, pingpong, foci, röplabda, tollaslabda)
Közben: Szabadulószoba
Hujter Bálint: Képzettársítós játék
este Sportversenyek döntői
Somogyi Anikó: Mi van a képen?
Aug. 6. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sártúra (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este Sártúra II. (játékos vetélkedő)
Aug. 7. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
14:00-15:30 Játékos matematika foglalkozás
délután Tanár-diák sakk, tandemsakk
Tanár-diák röplabda
Tanár-diák pingpong
Tanár-diák foci
este Táborzáró és díjkiosztó ünnepély
késő este Tábortűz, közös éneklés
Aug. 8. (szombat) délelőtt Hazautazás

2015 (MaMuT2)

Nap Idő Program
Aug. 11. (kedd) 15:00-15:30 Megérkezés, a szállás elfoglalása
15:30-16:30 Matematika foglalkozás
17:00-18:00 Matematika foglalkozás
19:00-20:00 Matematika foglalkozás
20:00-23:00 Szabadprogram
Aug. 12. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-15:30 Szabadidő, közben: Ultimate
15:30-18:00 Laczkovich Miklós előadása
19:00-22:30 Hivatal című film, utána kötetlen beszélgetés a film által felvetett kérdésekről
Aug. 13. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-19:30 Túra a markazi várromhoz
este Sportversenyek
Aug. 14. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-14:30 Matematika foglalkozás
14:30-17:30 Sártúra (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
19:00-20:00 Sártúra II. (játékos vetélkedő)
este Sportversenyek (foci, röplabda, pingpong, kosárlabda)
késő este Tábortűz, közös éneklés
Aug. 15. (szombat) délelőtt Hazautazás

2014

Nap Idő Program
Aug. 3. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
16:00-16:30 Megnyitó
16:30-21:00 Közös társasjátékok
Aug. 4. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
este Számháború
Aug. 5. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:45-14:30 Csányi Gábor: Hátrább a R.O.B.O.T.O.K.K.A.L!
15:00-16:30 Bóra Eszter: Érdekességek az emberi viselkedésről
16:30-18:00 Danka Miklós: Okosabb vagy, mint egy számítógép?
este Improvizáció a Momentán Társulattal
Aug. 6. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek (sakk, tandemsakk, pingpong, foci, röplabda, tollaslabda)
Farkas Ádám: Fizikai kísérletek
este Sportversenyek döntői
Kiss Mátyás: Vitaest
Aug. 7. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sártúra (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este Sártúra II. (játékos vetélkedő)
Aug. 8. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
14:00-15:30 Matematika foglalkozás
délután Tanár-diák sakk, tandemsakk
Tanár-diák röplabda
Tanár-diák pingpong
Tanár-diák foci
20:15-21:15 Farkas Ádám: Fizika a mobilban
este Táborzáró és díjkiosztó ünnepély
késő este Tábortűz, közös éneklés
Aug. 9. (szombat) délelőtt Hazautazás

2014 (MaMuT2)

Nap Idő Program
Aug. 12. (kedd) 15:00-15:30 Megérkezés, a szállás elfoglalása
15:30-16:30 Matematika foglalkozás
17:00-18:00 Matematika foglalkozás
18:00-19:00 Vacsora
19:00-20:00 Matematika foglalkozás
20:00-23:00 Szabadprogram
Aug. 13. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-16:00 Szabadidő, közben: pingpong- és focibajnokság, sakkverseny
16:00-18:00 Laczkovich Miklós előadása
19:00-22:30 Bridzs és sakk. Utána: Szlovák magyarok című film megnézése, majd kötetlen beszélgetés a film által felvetett kérdésekről
Aug. 14. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-19:30 Túra
este Sportversenyek befejezése
Aug. 15. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-15:30 Szabadidő
15:30-16:30 Matematika foglalkozás
17:00-18:00 Matematika foglalkozás
este Szabadidő. Benne: Mi leszek, ha matematikus leszek?
késő este Tábortűz, közös éneklés
Aug. 16. (szombat) délelőtt Hazautazás

2013

Nap Idő Program
Aug. 4. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
16:00-16:30 Megnyitó
16:30-21:00 Közös társasjátékok
Aug. 5. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
este Impró- és drámajátékok a Momentán Társulattal
Aug. 6. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:45-15:00 Matolcsi Máté: A gó stratégiai játék
15:00-16:30 Bóra Eszter: Érdekességek az emberi gondolkodásról
16:30-18:00 Danka Miklós: A feltörhetetlen kód
este Számháború, táncház
Aug. 7. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek (sakk, tandemsakk, pingpong, foci, röplabda, tollaslabda)
este Sportversenyek döntői
Aug. 8. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sártúra (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este Sártúra II. (játékos vetélkedő)
Aug. 9. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
14:00-15:30 Matematika foglalkozás
délután Tanár-diák sakk, tandemsakk
Tanár-diák röplabda
Tanár-diák foci
19:00-20:00 Tanár-diák kosárlabda, számháború
20:00-21:00 Nikházy László: Keresés a weben
este Táborzáró és díjkiosztó ünnepély
késő este Tábornemtűz, közös éneklés
Aug. 10. (szombat) délelőtt Hazautazás

2013 (MaMuT2)

Nap Idő Program
Aug. 13. (kedd) 15:00-15:30 Megérkezés, a szállás elfoglalása
15:30-16:30 Matematika foglalkozás
17:00-18:00 Matematika foglalkozás
Aug. 14. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
16:00-18:00 Laczkovich Miklós előadása
Aug. 15. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
15:30-16:30 Matematika foglalkozás
17:00-18:00 Matematika foglalkozás
este Vita
Aug. 16. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-14:30 Matematika foglalkozás
13:30-18:00 Kirándulás
este Sportversenyek
Aug. 17. (szombat) délelőtt Táborzárás, hazautazás

2012

Nap Idő Program
Júl. 29. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
17:15-17:35 Megnyitó
17:35-21:00 Közös társasjátékok
Júl. 30. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
Júl. 31. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-15:15 Ragó Anett: Pszichológia, ami a fejedben vájkál, nem a lelkedben
15:30-17:00 Kóczy László: Japán üzlet
17:15-18:15 Danka Miklós: Kiberháború 1. rész
13:30-17:00 Velkey Kristóf: Cserkészet (rohampálya)
13:30-17:00 Gyenes Zoltán: Ultimate
13:30-17:00 Katona Dániel: Duplalabda
19:00-21:00 Momentán Társulat: Impróvetélkedő
Aug. 1. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek, számháború
este Sportversenyek döntői
Aug. 2. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este "Sártúra II." (játékos vetélkedő)
Aug. 3. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
14:00-15:30 Matematika foglalkozás
délután Tanár-diák foci
Tanár-diák sakk
17:15-18:15 Danka Miklós: Kiberháború 2. rész
19:00-20:45 Tanár-diák röplabda
Számháború
este Táborzáró és díjkiosztó ünnepély
késő este Tábortűz
Aug. 4. (szombat) délelőtt Hazautazás

2011

Nap Idő Program
Júl. 31. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
16:00-19:00 Megnyitó, közös társasjátékok
Aug. 1. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek
Aug. 2. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:45-15:15 Galbáts Dénes: A zsonglőrködés matematikája
13:45-15:15 Kulcsár Nárcisz: Készítsünk poliédereket
15:30-16:30 Perczel János: A láthatatlanság fizikája
16:40-17:50 Vértesi Róbert: Ősrobbanás a laboratóriumban
16:40-17:50 Gosztonyi Katalin: Perspektíva
19:00-20:00 Kocsis Szilveszter: Sárkányok a mitológiában
19:00-20:00 Papp Roland: Tanulj és nyaralj Kaliforniában
20:00-21:00 Kulcsár Nárcisz: Készítsünk poliédereket (ismétlés)
Aug. 3. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
este Impró- és drámajátékok a Momentán Társulat tagjaival
Aug. 4. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este "Sártúra II." (játékos vetélkedő)
Aug. 5. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek döntői, közös játékok
Tanár-diák foci, sakk, tandemsakk, számháború
este Táborzáró és díjkiosztó
késő este Tábortűz
Aug. 6. (szombat) délelőtt Hazautazás

2010

Nap Idő Program
Aug. 1. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
17:15-19:10 Megnyitó, közös társasjátékok
19:10-20:00 Barokk muzsika fúvosokra (Borsódy László, Tassy Gergely, Katona Dániel)
Aug. 2. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
Aug. 3. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:15-14:15 Danka Miklós: Okosabb vagy, mint egy számítógép?
13:30-14:45 Klebercz Orsolya: Cowboyok és űrhajósok – könnyed nyári környezetvédelem
15:00-16:30 Gusztáv Edit: ORRális kérdések
15:00-16:30 Zöldy Róbert: Váratlan fordulatok a sakktáblán
16:30-18:00 Szirányi Tamás: A kép, ahogy a gép látja, és ahogy mi szeretnénk
19:00-20:30 Ónodi Szabó Lenke: Dráma-buborék
19:00-20:30 Danka Miklós: Okosabb vagy, mint egy számítógép? (ismétlés)
Aug. 4. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek, számháború
este Sportversenyek döntői
Aug. 5. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este "Sártúra II." (játékos vetélkedő)
Aug. 6.péntek 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Fagyizás
Tanár-diák foci
Közös játékok
Tanár-diák sakk
este Táborzáró és díjkiosztó ünnepély
késő este Tábortűz
Aug. 7. (szombat) délelőtt Hazautazás

2009

Nap Idő Program
Aug. 2. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
17:15-19:30 Megnyitó, közös társasjátékok
19:30-20:30 "Paripám hej, ha serény" – A Tonett zenekar koncertje
Aug. 3. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
Aug. 4. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
13:30-15:00 Hartlein Károly (BME): Semmi varázslat, csak Fizika
15:30-17:00 Báli Péter (Mensa HungarIQa): Magas IQ – előny vagy hátrány?
délután "Kreatív sarok": ördöglakatok, hangszerkészítés, csomózás
este Momentán Társulat: Impró a köbön
Aug. 5. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek, számháború
15:30-17:00 Magyar Róbert: Sose bízz az agyadban
este Sportversenyek döntői
Aug. 6. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Fagyizás
Jakucs Erika: Ördöglakatok
Gosztonyi Katalin: Matematika és művészet
este Tanár-diák foci
Aug. 7. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este "Sártúra II." (játékos vetélkedő)
késő este Tábortűz
Aug. 8. (szombat) délelőtt Hazautazás

2008

Nap Idő Program
Aug. 3. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
este Megnyitó, közös társasjátékok
Aug. 4. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Kirándulás a Mátrában (Sás-tó / Kékestető)
este Csellókoncert
Korándi Dániel: A Phrogram programozási nyelv
Közös játékok
Aug. 5. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután "Kreatív sarok": ördöglakatok, hangszerkészítés, csomózás
13:45-14:45 Kőnig Tibor (Microsoft) előadása
15:00-16:30 Madarassy Pál: Rejtvényfejtés
Steller Gábor: Az atombomba története
16:45-18:15 Lengyel Máté: Nem csalás, de ámítás
este Közös játékok, sportversenyek
Aug. 6. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek, számháború
este Juhász Péter: Izland
Őrjáték, sportversenyek
Aug. 7. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
10:45-12:15 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este "Sártúra II." (játékos vetélkedő), sportversenyek
Aug. 8. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
10:45-12:15 Matematika foglalkozás
délután Frizbi, duplalabda, számháború, tanár-diák mérkőzések, közös játékok
este Tábortűz
Aug. 9. (szombat) délelőtt Hazautazás

2007

Nap Idő Program
Aug. 12. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
este Megnyitó, közös társasjátékok
Aug. 13. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Fakultatív szabadidős programok:
Csomózás, Duplalabda
Az atombomba története (Steller Gábor)
Üzenet a kozmoszból (Pósa Lajos)
este Közös játékok (Jakab Tamás)
Aug. 14. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Mátrai kirándulás (Sás-tó / Kékestető)
délután Számháború
este Közös játékok, sportversenyek
Aug. 15. szerda 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek, duplalabda, frizbi, számháború
este Őrjáték, sportversenyek
Aug. 16. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
10:45-12:15 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este Őrjáték, sportversenyek
Aug. 17. (péntek) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
10:45-12:15 Matematika foglalkozás
délután Fagyizás, sportversenyek, tanár-diák mérkőzések, közös játékok
este Tábortűz
Aug. 18. (szombat) délelőtt Hazautazás

2006

Nap Idő Program
Aug. 13. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
este Megnyitó, közös társasjátékok
Aug. 14. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Mátrai kirándulás (Sás-tó / Kékestető)
este Vetítés a Bajkál-tóról (Juhász Péter)
Aug. 15. kedd 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Sportversenyek, szabadidős játékok
este Vetítés Izraelről (Veres Pál)
este Közös játékok (Jakab Tamás)
Aug. 16. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
este Érdekes fizikai jelenségek (Tóth Péter)
Aug. 17. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
10:45-12:15 Matematika foglalkozás
délután Strand, fagyizás, közös játékok, sportversenyek
este Nyelvi játékok (Pósa Lajos), számháború, tábortűz
Aug. 18. (péntek) 10:00-11:30 Matematika foglalkozás
délután Hazautazás

2005

Nap Idő Program
Júl. 31. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
este Megnyitó, közös társasjátékok
Aug. 1. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Mátrai kirándulás (Sás-tó / Kékestető)
Aug. 2. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
délelőtt Vetítés Indiáról (Juhász Péter)
délután Sportversenyek, szabadidős játékok, nyelvi játékok
16:30-18:00 Matematika foglalkozás
este Közös játékok (Jakab Tamás)
Aug. 3. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
Aug. 4. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Szabadidő, közös játékok, sportversenyek
Aug. 5. (péntek) 10:00-11:30 Matematika foglalkozás
délután Hazautazás

2004

Nap Idő Program
Aug. 15. (vasárnap) délután Megérkezés, a szállás elfoglalása
este Megnyitó, közös társasjátékok
Aug. 16. (hétfő) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Mátrai kirándulás (Sás-tó / Kékestető)
Aug. 17. (kedd) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
délelőtt Vetítés Izlandról (Juhász Péter)
délután Sportversenyek, szabadidős játékok
17:00-18:30 Matematika foglalkozás
Aug. 18. (szerda) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
délután "Sártúra" (erdei tájékozódási és ügyességi verseny)
18:30-20:00 Matematika foglalkozás
este Tábortűz
Aug. 19. (csütörtök) 9:00-10:30 Matematika foglalkozás
11:00-12:30 Matematika foglalkozás
délután Hazautazás